Wykonaj test NIFTY pro bez wychodzenia z domu – bezpiecznie i bez obaw o koronawirusa.

 • Badanie możesz umówić w domu, unikając wizyty w przychodni. Wizyty domowe organizujemy w całej Polsce w cenie badania, a wynik jest dostępny do odbioru on-line.
 • Próbki docierają do laboratorium BGI w ciągu 1-2 dni roboczych specjalną przesyłką medyczną CARGO. Badanie odbywa się na bez ograniczeń i wyniki wydawane są terminowo.

Badanie NIFTY pro bez wychodzenia z domu to dobre rozwiązanie w aktualnej sytuacji zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wybierając badanie w domu unikasz wizyty w przychodni. Dzięki temu dbasz o zdrowie swoje i innych.

Badanie NIFTY pro możesz wykonać komfortowo w domu, zamawiając wizytę pielęgniarki mobilnej testDNA Laboratorium Sp. z o. o. Wizyty są dostępne w całym kraju (również w mniejszych miejscowościach i wsiach) bez dodatkowych opłat, w cenie badania.

Dzięki rozszerzeniu sieci ponad 200 punktów pobrań o opcję dojazdu do domu ciężarnej, test NIFTY pro jest teraz jeszcze bardziej dostępny dla pacjentek, które nie mają możliwości dojechać do placówki lub które wolą zrobić badanie wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Test NIFTY pro w domu – jak wykonać badanie?

Aby zamówić wizytę domową, wystarczy skontaktować się z testDNA Laboratorium Sp. z o.o. i dokonać rezerwacji dogodnego terminu. Na wizytę domową można się umówić:

Dostępne są szybkie terminy w dni robocze i w niedziele oraz płatność w ratach.

W ustalonym terminie pod wskazany adres przyjedzie pielęgniarka i pobierze krew do badania. W czasie wizyty wypełniany jest także formularz zlecenia badania. Wyniki testu są dostępne do 10 dni roboczych w Panelu Pacjenta on-line na stronie internetowej laboratorium.

Uruchomienie mobilnych punktów pobrań jest odpowiedzią na potrzeby naszych Pacjentek. Wiele z nich chętnie korzysta z możliwości przyjazdu pielęgniarki i pobrania krwi do badania w domu. Dzięki temu coraz więcej mam ma dostęp do nowoczesnego badania prenatalnego o wysokiej czułości. Dotyczy to sytuacji ograniczonej mobilności, braku czasu lub po prostu chęci wykonania testu w zaciszu domowym. Odbiór wyniku online i konsultacja telefoniczna z lekarzem genetykiem są dopełnieniem wizyty domowej i sprawiają, że całe badanie można wykonać bez wychodzenia z domu.

Jak przygotować się do badania NIFTY pro w domu?

Badanie prenatalne NIFTY pro nie wymaga szczególnych przygotowań. Pobranie próbki do testu przypomina pobranie krwi do zwykłej morfologii. Można wcześniej zjeść posiłek, nie trzeba być na czczo. Warto zadbać także pić płyny, aby zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, co pozwoli przygotować krew do badania.

Jakie są wskazania do testu NIFTY pro?

Test jest zalecany dla wszystkich ciężarnych kobiet, a w szczególności powinny bo wykonać przyszłe mamy, które:

 • mają przeciwwskazania do wykonania inwazyjnych badań prenatalnych,
 • miały w rodzinie lub w poprzednich ciążach przypadki chorób genetycznych,
 • otrzymały nieprawidłowy wynik innych badań prenatalnych (np. testu PAPP-a),
 • zaszły w ciążę w wieku powyżej 35 roku życia,
 • zaszły w ciążę w wyniku zapłodnienia in vitro,
 • chciałby sprawdzić zdrowie dziecka jeszcze przed narodzinami.

Test NIFTY pro - informacje o badaniu

Szeroka walidacja kliniczna i ponad 5 000 000 badań NIFTY na całym świecie

Test NIFTY pro można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Do testu pobiera się krew matki dlatego jest nieinwazyjny i zupełnie bezpieczny. Jednocześnie ma bardzo wysoką czułość – ponad 99%. Badanie NIFTY pro korzysta z innowacyjnej metody Sekwencjonowania Nowej Generacji, w której analizowanej jest wolne płodowe DNA obecne w krwi matki. Zakres badania NIFTY pro obejmuje aż 94 choroby:

 • trisomie: trisomia 21. – zespół Downa., trisomia 18. – zespół Edwardsa., trisomia 13. – zespół Patau oraz trisomia 9., 16. i 22. chromosomu
 • nieprawidłowości związane z liczbą chromosomów płci – zespół Turnera, zespół Klinefeltera, zespół XXX, zespół XYY,
 • 84 mikrodelecji i mikroduplikacji – w tym zespół Wolfa-Hirschhorna, zespół diGeorge’a, zespół Williamsa-Beurena, zespół Pradera-Williego/Angelmana czy zespół Potocki-Lupskiego

Badanie ustala także płeć dziecka, która jest podawana na wyniku na życzenie rodziców.

Badanie NIFTY pro to jedyny nieinwazyjny test prenatalny NIPT, który został objęty ubezpieczeniem. W przypadku wyniku fałszywie negatywnego (po urodzeniu dziecka oraz przed urodzeniem, z terminacją ciąży) rodzice mogą liczyć na wysokie odszkodowanie. W sytuacji, gdy wynik będzie pozytywny (nieprawidłowy) i pacjentka zdecyduje się wykonać badania prenatalne diagnostyczne, może uzyskać refundację ich kosztów w kwocie do 2600 złotych (w zależności od kursu walut).